• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

ماسک جوش شیرین

این روزها جوش شیرین بسیار بین مردم محبوبیت پیدا کرده است. استفاده از جوش شیرین در مواد آرایشی بسیار جایگاه بالایی دارد. یکی از نمونه های آن استفاده از آن در ماسک های مختلف می باشد. نمونه های آن ماسک جوش شیرین و گلاب می باشد که جهت ترمیم پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده می شود.


استفاده از ماسک جوش شیرین و گلاب یکی از بهترین توصیه های طب سنتی برای روشن سازی و پاک سازی پوست می باشد. جوش شیرین یا بی کربنات سدیم معمولا از عطاری تهیه می شود. این ماده در ماسک نقش لایه بردار ایفا می کند و پوست شما را با لایه برداری ملایم وادار به پوست سازی مجدد می کند.


ماسک جوش شیرین و گلاب توانایی این را دارد که پوست صورت شما را به خوبی تجدید میکند . از جوش شیرین به مقدار زیاد می توان برای سفید کردن لباس ها و جرم گیری ظروف استفاده کرد و در این ماسک برای لایه برداری و شفاف شدن پوست صورت از این ماده می توان استفاده کرد.


گلاب در ماسک جوش شیرین و گلاب :

جوش شیرین صورت را آماده پذیرش یکی از بهترین تقویت کننده ها و قوی ترین پاکسازی کننده های دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی می کند و آن هم گلاب است. گلاب در خود مقداری روغن گل سرخ دارد که یکی از گران بهاترین عصاره های گیاهی است.

گلاب در ماسک جوش شیرین و گلاب شفاف کنندگی بسیار بالایی را برای پوست شما به همراه دارد و لطافتی را که ماسک جوش شیرین و گلاب برای پوست شما به ارمغان می آورد را در هیچ وسیله آرایشی نمیتوانید حس کنید. انواع آنتی اکسیدان های بسیار مفید که در گلاب موجود است اوج شادابی را به پوست شما هدیه می دهد.


طرز تهیه ماسک جوش شیرین و گلاب :

مواد لازم برای تهیه ماسک جوش شیرین و گلاب مواد لازم برای تهیه ماسک جوش شیرین و گلاب

• گلاب با درجه خلوص بالا 3 تا 4 قاشق غذاخوری.

• جوش شیرین یک قاشق چای خوری.

• قاشق چوبی برای مخلوط کردن.

• ظرف چوبی یا شیشه ای.

جوش شیرین را در ظرف شیشه ای یا چوبی بریزید و آرام آرام گلاب را به آن اضافه کنید. گلاب باید در دمای محیط باشد مخلوط را هم بزنید تا گل خیسی از آن ساخته شود. در ناحیه T صورت یعنی پیشانی، خط تیره گونه ها و مقداری هم روی تیره بینی از ماسک با قاشق چوبی بگذارید. در قسمت هایی که جای جوش بدی برجای مانده از ماسک بگذارید. 25 دقیقه صبر کنید و بعد صورت را بشویید. این ماسک را میتوانید 3 بار در هفته استفاده کنید.


نکات مهم در به کار بردن ماسک جوش شیرین و گلاب :

این ماسک را در ظرف و یا با ابزار فلزی و پلاستیکی درست نکنید زیرا جوش شیرین با فلز و پلاستیک واکنش دارد.

حتما از ظرف چوبی یا شیشه ای استفاده کنید. صورت خود را بعد از زمان توصیه شده با آب خنک آبکشی کنید این کار باعث می شود منافذ پوست شما بسته شود و آلودگی کمتری به آن نفوذ کند. در کنار این ماسک طبیعی حتما از یک اسکراب برای از بین بردن آلودگی های محیطی از پوست خود استفاده کنید.


کارشناس سئو / محبوبه طبرزدی


1396/12/22