00982136303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

سیترات سدیم چیست ؟

مشخصات سیترات سدیم :

• نام شیمیایی : سیترات سدیم

• اسامی مترادف با سیترات سدیم : تری سدیم سیترات ، Trisodium citrate ، citrosodine ، citric acid trisodium salt ، sodium citrate ، نمک سدیم اسید سیتریک ، سدیم سیترات دی هیدرات ، اسید دی هیدرات ، هیدروکسی پروپان.

• گرید محصول : 1. سیترات سدیم صنعتی 2. سیترات سدیم خوراکی.

• فرمول شیمیایی : Na3C6H5O7.

• خلوص : سیترات سدیم 99%.

• شکل ظاهری : سیترات سدیم به صورت کریستال های ریز سفید رنگ می باشد.

• حلالیت در آب : به راحتی در آب قابل حل می باشد.

سیترات سدیم

خواص سیترات سدیم:

1. امن و خواص غیر سمی : از آنجا که مواد خام اولیه برای تهیه سدیم سیترات از غذا ، که کاملا امن و قابل اعتماد است ، آسیب به سلامت انسان نمی رساند.

2. زیست تخریب پذیر است : سیترات سدیممقدار زیادی از آب های طبیعت ، بخشی ازسیترات سدیم است، که هر دو هم زیستی در همان سیستم می شود. اسید سیتریک در آب با اکسیژن ، گرما ، نور ، اسید ، باکتری ها و میکروارگانیسم ها ، آن است که به آسانی زیست تخریب پذیر است.

3. توانایی یک یون فلزی کمپلکس.

4. حلالیت عالی و حلالیت با یون های فلزی دارای توانایی کمپلکس خوب از یون های فلزی دیگر ، مانند یون های سیترات سدیم نمک قلیایی ضعیف است، سازگاری با اسید PH افزایش درجه حرارت آب.

5. دارای عملکرد خوب و یک بافر برای تنظیم مورد استفاده مهم تشکیل شده است.PH بافر را می توان قوی و در نتیجه مناسب در تغییرات خاصی در یک طیف گسترده ای از PH سیتریک . علاوه بر این سدیم سیترات نیز دارای خواص و ثبات بسیار عالی می باشد.

موارد مصرف سیترات سدیم

موارد مصرف و کاربرد سیترات سدیم :

کاربرد های مختلفی دارد :

• در پزشکی به عنوان عامل ضد انعقاد خون به کار می رود و از خصلت اسیدی خون می کاهد.

• مانع دلمه شدن شیر در معده کودکان می شود.

• در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی به عنوان افزودنی در غذاها برای طعم دار کردن یا به عنوان نگهدارنده.

• در داروسازی به عنوان عامل ضد لخته شدن خون ، داروهای خلط و دیورتیک ها در صنعت مواد شوینده.

• برای کنترل اسیدیته.

کاربرد سیترات سدیم

• ماده اولیه در تولید پنیر پیتزا. ( عامل کشسانی در پنیر پیتزا).

• به عنوان تنظیم کننده PH .

• به عنوان طعم دهنده در نوشابه های غیر الکلی و انواع آبمیوه ها و نوشابه های انرژی زا.

• به عنوان کنترل کننده اسیدیته مرباها.

• عامل پف کننده در خامه.

• عامل امولسیون کننده در پنیرهای فرآیند شده.

• جهت تولید ترکیبات پیچیده در واکنش با ترکیبات آهن و کلسیم.

• به عنوان موادتولید محلول جهت شستشو.

• برای جداسازی پلاسما از خون.

بسته بندی سیترات سدیم :

سیترات سدیم در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی موجود می باشد.

انبارش : در جای تاریک و خشک و خنک نگهداری شود.

کلمات کلیدی

سدیم - سیترات سدیم - سیترات سدیم ضد انعقاد - فروش سیترات سدیم - قیمت سیترات سدیم

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

C6H7O7.Na

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

18996-35-5

شماره استاندارد بین المللی

MRL000

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

N

p to m

8.75138

HR

3

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

214.12

مقالات مرتبط Related Articles
مقالات مرتبط کیمیا تهران اسید

سدیم

سدیم

سدیم یا ناتریم یک عنصر شیمیایی جدول تناوبی است که نماد آن Naو عدد اتمی آن 11 است. سدیم یک فلز واکنش دهنده نرم و مومی شکل است که به گروه فلزات قلیایی که از نظر ترکیبات طبیعی فراوان هستند تعلق دارد. این عنصر بسیار واکنش دهنده است و با شعله زرد رنگی می سوزد در آزمایش های مربوط به هوا اکسید می سد و به شدت با آب واکنش می دهد از این رو باید همیشه در زیر نفت یا روغن نگهداری شود. مدت زمان زیادی است که سدیم بصورت ترکیبی شناخته شده است. این عنصر در سال 1807 از طریق عمل الکترولیز هیدروکسید سدیم جدا شد. در اروپای قرون وسطی ترکیبی از سدیم با نام لاتین sodanum برای تسکین سر درد استفاده می شد. نماد جدید سدیم Na از لاتین جدید Natrium که در زبان یونانی که نوعی نمک طبیعی است می آید گرفته شده است. سدیم مانند دیگر فلزات قلیایی نرم، سبک وزن، سفید مایل به نقره ای و واکنش دهنده است و از این جهت هرگز به صورت آزاد در طبیعت یافت نمی شود. سدیم در آب غوطه ور شده، آن را تجزیه کرده، هیدروژن آزاد می کند و هیدرواکسید می سازد. سدیم در آب آتش می گیرد، ولی در هوای معمولی در دمای زیر 388 کلوین آتش نمی گیرد. سدیم و کلر از اجزا تشکیل دهنده نمک هستند. ما با مصرف نمک موجود در مواد غذایی سدیم را وارد بدن می کنیم. سدیم بعد از مصرف به راحتی به وسیله دستگاه گوارش جذب بدن می شود. و اگر سدیم دریافتی بیشتر از نیاز بدن باشد به وسیله کلیه ها دفع می شود. اگر سدیم در بدن بالا برود، بخش مربوط به تشنگی در مغز تحریک می شود و بدن نیاز بیشتری به دریافت آب دارد.

سیترات سدیم

سیترات سدیم

ترکیب شیمیایی که نمک سدیم اسید سیتریک محسوب می شود. این نمک بافری است که فلزات را جذب می کند و در اشکال بی آب و آب دار یافت می شود. شکل تبلور محلول آبکی آن به دست می آید. شکل بی آب این نمک به میزان 57 گرم و شکل دو آبه آن به میزان 65 گرم در هر 100 میلی لیتر آب 25 درجه سانتی گراد قابل حل است. از این نمک به عنوان بافر در تولید نوشابه های گاز دار به عنوان ناظم اسیدیته در مرباها، به عنوان پف کننده در خامه و به عنوان امولسیون کننده در پتیرهای فرآیند شده استفاده می شود. همچنین برای ممانعت از ترسیب مواد جامد شیرهای تغلیظ شده در حین ذخیره سازی در انبار از این نمک استفاده می شود. این نمک با ترکیبات آهن و کلسیم واکنش کرده و با جذب فلزات کلسیم و آهن باعث تشکیل ترکیبات پیچیده می شود. حد مجاز مصرف سیترات سدیم 1/0 تا 25/0 درصد است. سیترات سدیم نمک سدیم اسید سیتریک است. در این مفهوم، شبیه به سیترات کلسیم، مانند اسید سیتریک، ترش مزه است، و همچنین داشتن طعم شور، مانند نمک های دیگر. همین دلیل، سیترات هایی مانند سدیم و سیترات کلسیم هستند که معمولا به عنوان نمک ترش شناخته شده استفاده می کنند. عموما به عنوان افزودنی غذایی، که معمولا برای طعم و یا به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود.

سیترات سدیم ضد انعقاد

سیترات سدیم ضد انعقاد

مواد ضد انعقاد افزودنی هایی می باشند که از انعقاد خون و یا پلاسما جلوگیری کرده و باعث می شوند تا غلظت یا میزان موادی که اندازه گیری آنها در خون مورد در خواست است قبل از مرحله اندازه گیری دچار کمترین تغییر ممکن شوند.

فروش سیترات سدیم

فروش سیترات سدیم

شرکت کیمیا تهران اسید با بیش از 50 سال سابقه در تولید و فروش کلیه محصولات شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی آمادگی کامل در ارائه محصول سیترات سدیم در کیسه های 25 کیلوگرمی و بسته بندی های 1 کیلوگرمی می باشد.

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی