• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

solfatroy1.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید

سولفات روی

فرمول شیمیایی

ZnSO4

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

7733-02-0

شماره استاندارد بین المللی

0J6Z13X3WO

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

Y

p to m

6.59787

دانلود آنالیز :
دانلود دستورالعمل :
دانلود کاتالوگ :

HR

3

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

161.4l

چگالی (گرم در سانتیمتر مکعب)

3.54

دمای ذوب (°C)

680

دمای جوش (°C)

740

توضیحات

سولفات روی چیست ؟

مشخصات محصول سولفات روی :

فرمول شیمیایی: Znso4

سولفات روی

تعریف سولفات روی :

جزو 15 عنصر معدنی و ضروری است ، که بدن به آن نیاز دارد . اگر به جدول شیمیایی یا تناوبی مواد نگاهی بیندازیم ، می بینیم که این جدول شامل 114 عنصر یا ماده ی شیمیایی است که بصورت دوره ای و گروهی قرار گرفته اند و تمامی این تعداد عناصر از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی با یکدیگر متفاوت هستند و بر اساس همین خواص در جدول طبقه بندی شده اند . فلز روی نخستین بار در سال 1869 میلادی توسط دانشمند فرانسوی به عنوان عامل رشد آسپرژیلوس نیگرا معرفی شد ، سپس دکتر سامک و همکارانش این عنصر را برای رشد گیاهان آلی ضروری تشخیص داد و پس از آن دکتر بل کینز به نقش آن در حیوانات بزرگتر و دکتر برتراند و همکارانش به نقش عنصر روی در انسان اشاره کرده اند .

سولفات روی به عنوان مکمل در پیشگیری و درمان کمبود روی مصرف می شود . نیاز به این ماده معدنی در حالاتی از قبیل سوختگی ها ، سیروز کبدی ، دیابت ، بی اشتهایی ، گاستر کتومی ، اختلالات ژنتیکی ، نوزادان نارس ، عفونت های مزمن ، بیماریهای روده ، بیماری لوزالمعده ، بیماری کلیوی ، اختلات پوستی ، استرس و ضربه ممکن است افزایش یابد . روی برای حفظ ساختمان اسید های نوکلئیک ، پروتئین ها ، غشاهای سلولی ضروری است . به علاوه ، رشد طبیعی و تقسیم سلولی ، ترمیم بافتی ، بلوغ جنسی ، دستگاه تولید مثل ، عادت به تاریکی و دید در شب ، التیام زخمها ، دفاع ایمنی بدن ، ادراک چشایی و احتمالا پویایی از اعمال فیزیولوژیک وابسته به روی می باشند .

روی

یکی از مهم ترین علل کمبود روی در بدن ، نقصان در یافت آن از طریق مواد غذایی است و این حالت به ویژه در بچه ها ، جوانان و کسانی که به مدت طولانی در رژیم غذایی یا پرهیز غذایی هستند دیده می شود . مواد غذایی مصرفی و آب نوشیدنی مهم ترین منابع روی در طبیعت می باشند . اختلالات جذب روده ای هم می تواند شبب کاهش این عنصر مهم یعنی سولفات روی در بدن شود . خوردن سبوس گندم یا سایر حبوبات که حاوی فیات فراوان هستند ، هم چنین مصرف اسفناج و یا سایر مواد حاوی اگزالات به همراه غذا ، می تواند مانع از جذب روی در بدن شود . تجربیات نشان می دهد که چهار گروه از داروها ، باعث تشدید مصرف روی می شنود .

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :